MURAT YEŞİLYURT

(Kurucu)
Murat Yeşilyurt, İstanbul Üniversitesi’nde yüksek öğrenimine başlamış olup İktisat lisansını takiben İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde İşletme Yüksek lisansını tamamladı. Profesyonel çalışma hayatına 1995 yılında Türk Ekonomi Bankasında Uzman Yardımcısı olarak başlamış, daha sonra kariyerine Toprak Bank Fon Yönetiminde devam etmiştir. Sonraki yıllarda Akın Holding, Doğan Emeklilik ve Fortis Bank’da Fon Yöneticisi, Grup Müdürü ve Bölge Yöneticisi pozisyonlarında görev almıştır. 2010 Eylül ayında profesyonel çalışma hayatını noktalayıp Mart 2019’a kadar tim danışmanlık da yönetici ortak olarak çalışma yaşamına devam etmiştir. Nisan 2019’dan itibaren Kame Danışmanlık kurucu ortağı ve Türk bankacılık sektörü ve reel sektörde Yönetim Kurulu, İcra Kurulu üyelikleri ile ekonomi ve strateji geliştirme danışmanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Uzun yıllar içerisinde edinmiş olduğu finans ve yönetim tecrübesi kapsamında çalışmış olduğu kurumlarda eğitimci kimliği de her zaman ön planda olmuştur. Bununla birlikte ekonomi dergilerinde yayınlanan köşe yazıları ve makaleleri de bulunmaktadır.’’Dünya ve Türkiye’de Altın ve Altın Bankacılığı’’ isimli eğitim kitabı bulunmaktadır. Murat Yeşilyurt evli ve bir kız çocuk babasıdır.

AYŞEN KAPRAN

İstanbul doğumlu olan Ayşen Kapran Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlayarak, LSE – Uluslararası Pazarlama alanında yüksek lisans yapmıştır. Tezini üniversitesinde vermiştir. Profesyonel çalışma hayatına, 1981 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. Sultanhamam Şubesi İhracat Servisinde başlamıştır. Görev aldığı bankalar sırasıyla İktisat Bankası, Dışbank A.Ş., Bank Ekspres A.Ş. olup, 1995 yılında Koçbank A.Ş. Genel Müdürlük- Bireysel Koordinasyon Biriminde Grup Müdürü olarak görev yaparken, Türkiye’de bulunan ilk Banka Çağrı Merkezi’nin kuruluşunu gerçekleştirmiştir. 2001 yılında bir erkek çocuk sahibi olarak, profesyonel çalışma yaşantısını tamamlayıp, Danışmanlık ve Eğitim Sektörü’ne geçmiştir. SYS Danışmanlık ve UNİDA Danışmanlık firmalarında, yaklaşık 12 sene, bağımsız danışmanlık yapmıştır. T. İş Bankası MOD (Müşteri Odaklı Dönüşüm) projesinde baş-danışman olarak 4 sene görev almış, 120 kişilik bir danışman kadrosunun idaresini gerçekleştirmiş ve aynı zamanda assessor olarak da sadece bu projede üç bin kişiye değerlendirme (assessment) raporu yazmıştır. KAME danışmanlık Ölçme-Değerlendirme-Yetenek ve Beceri Gelişim Kulvarında çalışmalarına devam etmektedir. (Marmara Bölgesi Dışı)

ALPER TOPER

(Stratejik Ortak / Eğitmen)
1972 yılında Ankara’da doğdu. İlköğretimini Ankara’da, ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra iş hayatına perakende alanında adım attı. Sisley ve Levi’s gibi sektörün önde gelen markalarının mağazalarında yöneticilik görevinde bulundu. İnsan Kaynakları alanına geçmesi 1995 yılında oldu. Prometheus Danışmanlık’ın kurucu ortaklarından biri olarak farklı projelerde deneyim kazandı. 2000 yılında yine kurucu ortağı olduğu, sektörün ilk ve tek dergisi olan HR Dergi’nin başına geçti. Bir dönem, lojistik sektörüne yönelik yayınlanan Dergi’nin kuruculuğunu da üstlenen Alper, lojistik sektörünün düzenli ve en büyük konferansının 20 yıl boyunca düzenlenmesini sağladı. HRdergi’nin Genel Müdürü olarak görevine devam eden Alper, İK profesyonellerinin buluşma noktası haline gelen HRdergi zirvelerinde de her yıl 3 bini aşkın profesyonel ile bir araya geliyor. “İnsan Kaynakları, organizasyondaki herkesi, biz İnsan Kaynakları’nı düşünürüz” yaklaşımıyla hareket eden, “iş hayatında tutku” odaklı çalışmalar yapan HRthinksMe Danışmanlık’ın da kurucusu olan Alper, çalışan bağlılığını sağlamak ve gerçek iş sonuçları üretmek isteyen dünyanın dört bir yanındaki bireyler, ekipler ve organizasyonlar tarafından kullanılan ürün, hizmet ve araçlar geliştiren ABD merkezli The Culture Works’ün geliştirdiği Beni Ne Motive Eder® eğitimlerinin Türkiye’deki tek master sertifikalı eğitmeni.Nisan 2019 itibaren Kame danışmanlık gelişim danışmanı da olan Alper Toper,SHRM (Society for Human Resource Management) ve Kurumsal Yönetim Derneği üyesi ve Melis’in babası...

ENGİN KESKİNEL

(Danışmanlık Kulvarı / Kurucu Ortak)
İstanbul doğumlu olan Engin Keskinel, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini de yine aynı Üniversitenin İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır. 1989 yılında University of Wisconsin Milwaukee de dil eğitimi alan Keskinel Profesyonel çalışma hayatına 1990 yılında Koç Holding’e bağlı Oltaş şirketinde başlamış ve bu şirkette sırasıyla Tahsilat Şefi, Bölge Teknik Satış Müdürü, Bayi Geliştirme Müdürü, Ticaret Müdürü, Planlama Müdürü ve Pazarlama Grup Müdürü görevlerinde bulunmuştur. Bu şirkette birçok yeni projeye imza atan Engin Keskinel, Continental Lastiklerinin ülkemize gelmesine katkıda bulunmuştur. Daha sonra 2007 yılında yine Koç Grubuna ait ZER A.Ş. de Pazarlama Hizmetleri Satınalma Departmanını kurarak Koç Grup şirketlerinin Pazarlama Hizmetleri Satınalma koordinasyonunu yürütmüştür. Bu şirkette de birçok yeni projeleri hayata geçirmiştir. 2015 yılında 25 yıllık Koç kariyerini emekli olarak noktaladıktan sonra kısa bir süre Enerji Şirketler Grubunda Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunmuştur. 2016 yılında profesyonel hayatını noktalayıp Yönetim Danışmanı olarak kariyerine devam etmektedir. Mentor ve Yönetim Koç’u olan Keskinel evli ve bir kız babasıdır.

NURGÜL YAHYAOĞLU

(Gelişim Danışmanı / Eğitmen)
Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F. Psikoloji bölümünde tamamlamış olup halen 2.öğrenim kapsamında Anadolu Üniversitesi Tarım bölümünde okumaktadır. Profesyonel çalışma hayatına 1986 yılında Dışbank AŞ Şişli şubesinde Kambiyo bölümünde başlamıştır. Görev aldığı bankalar sırasıyla Dışbank AŞ, Koçbank AŞ ve Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’dir. 1997 yılında Şube müdürlüğüne atanmıştır. Aynı yıl Koçbank’da ‘’Hizmet Kültürü’’ projesiyle birlikte İç Eğitmenlik kariyeri de başlamış, eş zamanlı olarak Bankanın Performans Sisteminin yazılmasında da aktif görev üstlenmiştir. Koçbank –Yapı ve Kredi Bankasının birleşmesi esnasında Kurum kültürünü yeniden şekillendirmek adına başlatılan Kutup Yıldızı Projesinin seçilmiş liderlerinden biri olarak pek çok farklı ildeki şubelerde Kurum Kültürü elçiliği yapmıştır. 2006 yılında ise Bankada ‘’Koçluk ‘’projesi kapsamında yüzlerce yöneticiye eğitim vermiştir. 2011 yılında aktif bankacılık hayatını tamamlayıp Danışmanlık ve Eğitim sektörüne girmiştir. Arma Eğitim ,Achive Global ve İş Kavramları firmalarında profesyonel olarak çalışmış öte yandan YKB Akademide de iç eğitmen olarak özellikle Koçluk ve Liderlik programlarını sürdürmüştür. Koçluk sertifika programını ‘’Erickson ‘’okullarında tamamlamış, İnsan Kaynakları Yönetiminde de uzmanlık programını bitirmiştir. Bir süre Neşe Erberk anaokullarının koordinatörlüğünü de yapmıştır. Tüm eğitim hayatı boyunca ise kendisine en heyecan veren proje 2019 bahar döneminde Hindistan’da Kerala eyaletinde gençlere ‘Yaşam Becerileri’ programında gönüllü eğitmenlik yapmak olmuştur. Kasım 2019 dan itibaren KAME danışmanlık bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

FİGEN KARADEMİR

(Gelişim Danışmanı / Eğitmen)
Ankara doğumlu olan Figen Karademir, lisans eğitimini Çukurova Üniversitesi, İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. Profesyonel çalışma hayatına 1995 yılında Türk Ticaret Bankası’nda Uzman Yardımcısı olarak başlamıştır. Sonraki yıllarda BDDK, QNB Finansbank ve Ziraat Bankası’nda krediler bölümlerinde görev yapmıştır. 2015 yılında profesyonel hayatını noktalayıp eğitmenlik hayatına başlamıştır. Bir süre Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT)’nda “Ekonomi ve Tüketici Programı” sunuculuğu-yapımcılığı ile Tunatad A.Ş. firmasında “Franchasing Süreç Yöneticiliği” görevleri ve Gazi Üniversitesi’nde finans dersleri vermiştir. Aynı zamanda 2016 yılında çıkan “Finansal Analiz ve Kredi İşlemleri” adlı kitabın yazarı olan Karademir, evli ve iki erkek çocuğu annesidir.

ATİLLA BUĞDAYCI

(Gelişim Danışmanı / Eğitmen)
İstanbul doğumlu olan Atilla Buğdaycı, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. Profesyonel çalışma hayatına 1990 yılında Interbank’da Dış Ticaret Uzmanı olarak başlamış, aynı bankada Centrops merkezi operasyon birimi, Merkez şube, Güneşli Şubesi ve Bakırköy Şubelerinde dış ticaret ve şube operasyon yöneticiliği yaptıktan sonra kariyerine Dışbank’ta devam etmiştir. Kartal ve İstanbul şubelerinde operasyon yöneticiliği, İstanbul bölgesi operasyon yöneticiliği, serbest bölge şube müdürlüğü sonrasında Fortisbank satın alması ile kurulan Küresel Ticaret Finansmanı Bölümü yöneticiliği ve sonrasında muhabir ilişkileri sorumluluğu ile birlikte bu bölümün direktörlüğünü üstlenmiştir. Fortisbank-TEB birleşmesi ile TEB Dış Ticaret Merkezi’nde müdür olarak kariyerine devam etmiş, 2017 yılı ortasında aktif bankacılık hayatını noktalayarak eğitmen ve gelişim danışmanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve bir kız babasıdır.

İSMAİL CEM ASAN

(Gelişim Danışmanı / Eğitmen)
Erzurum doğumlu olan İsmail Cem Asan, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi, İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Lisans sonrası İstanbul Üniversitesi, İşletme İktisadi Enstitüsünde Finansal Kurumlar ihtisas programına katıldı. Çalışma hayatına 1984 yılında İnşaat Teknikeri olarak başlamış, daha sonra kariyerine Yapı Kredi Bankasında Dış Ticaret uzmanı olarak devam etmiştir. Sonraki yıllarda Yapı Kredi Bankasında Operasyon Yönetmeni ve Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. 2015 yılında profesyonel hayatını noktalayıp, Eğitmen ve Danışman olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca reel sektörde şirketlere danışmanlık yapmakta ve MEF üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulunda ders vermektedir. 2010 yılından itibaren Koçluk konusunda çalışan İsmail Cem 2015 yılında CTI-Elemental-V Co-Aktive Koçluk programını tamamlamıştır. Evli ve bir kız babasıdır.

UĞUR SALTIK

(Gelişim Danışmanı / Eğitmen)
Ulusal ve uluslararası pazarlarda 20 yılı aşkın profesyonel yöneticilik tecrübesiyle organizasyonların arzu edilen sonuçlara ulaşmaları için işin tanımlanması, hedef belirlenmesi dinamiklere uygun satış ve yönetim stratejilerin oluşturulması, organizasyona ait yapının güncellenmesi ve insan kaynağının sürekli gelişimi vasıtasıyla bulunulan pazarda daha da başarılı kılmak üzere sonuca yönelik danışmanlık, koçluk ve eğitimler vermektedir. Kendisi Türkiye,Asya,Afrika ve Ortadoğu da da (UAE-Dubai,Tunisia,Morocco,Algeria, Gabon, Angola, Demokratik Kongo,Mozambique,Malaysia) danışmanlık, eğtim danışmanlığı,eğitmenlik ve üst düzey yönetici koçluğu projelerinde de görev almıştır. Liderlik gelişimi, geribildirim, eğitim ve koçluk programları konularında engin deneyimlerini ve bilgilerini Ülker, Anadolu Grup, Samsung , Coca Cola ,Barilla, GSK, Pfizer, Sanofi, Castrol ,BP and Akzo Nobel gibi uluslararası firmalarla farklı projelerle hayata geçirmiştir. Boğazaiçi Üniversitesi Kimya bölümü mezunu olan M.Uğur SALTIk aynı zamanda Cornell Üniversitesinden üst düzey Liderlik Programını da tamamlamıştır. İngilizce,Fransızca,Portekizce’yi uzman seviyede İtalyanca ve Japonca yı orta seviyede kullanmaktadır. M.Uğur SALTIK evli ve 1 çocuk babasıdır. 2019 yılında KAME Danışmanlık bünyesinde eğitmen ve değerlendirme merkezi çalışmalarında görev almaktadır.

BANU YEŞİLYURT

(Gelişim Danışmanı / Eğitmen)
Banu Yeşilyurt, Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1995 yılında mezun olmuştur. University Of California/Berkeley Business and Management sertifika programını tamamlamıştır. İş hayatına 1995 yılında Esbank T.A.Ş. Management Trainee programı ile başlamıştır. Bankacılık hayatında çeşitli bankaların genel müdürlük birim ve şubelerinde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.Yurtdışında da finans sektöründe iş deneyimine sahiptir. 2017 yılından itibaren krediler ve kredi-ürün satış-pazarlama eğitimleri vermektedir. Evli ve bir kız çocuk annesidir.

DİLEK TEVRUZ

(Gelişim Danışmanı / Eğitmen)
1971 İstanbul doğumlu olan Dilek Tevrüz, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Profesyonel çalışma hayatına 1995 yılında Türk Ekonomi Bankası A.Ş’de başlamıştır. 22 yıla yakın süre aynı bankada şube portföy, ticari işkolu, Bölge Yöneticiliği ve Şube Müdürü pozisyonlarında görev yapmıştır. 2017 yılında bankadaki görevinden ayrılarak danışman ve eğitmen olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

MUSTAFA TÜRKMEN

(Gelişim Danışmanı / Eğitmen)
Mustafa Türkmen, Uludağ Üniversitesi’nde yüksek öğrenimine başlamış, İktisat lisansını alarak 1990 yılında profesyonel çalışma hayatına başlamıştır. Sırasıyla Otomotiv Lastikleri A.Ş (Fulda) satış sorumlusu, Tofaş Oto Ticaret - FIAT, Lojistik Yöneticisi, Bölge Md - Bölge Koordinatörü, Birmot A.Ş Antalya ve İstanbul da Şube Müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmıştır. Ülkemizde otomotiv sektörünün bugunkü gelişimine öncülük eden Tofaş – FIAT da önemli projelerde görev almıştır. 2010 yılı sonunda Koç Grubundaki profesyonel çalışma hayatını noktalayıp, otomotiv ve üretim sektörlerinde danışman olarak çalışma yaşamına devam etmiştir. Mayıs 2019’dan itibaren Kame Danışmanlık da Stratejik Ortak olarak çalışmalarına devam etmektedir. Uzun yıllar içerisinde edinmiş olduğu yönetici, eğitici kimliği deneyimleri ile otomotiv sektörünün özellikle satış ve satış sonrasındaki tecrübelerini Kame Danışmanlık'da sürdürmektedir.

ÖZLEM OLGAÇ

(Gelişim Danışmanı / Eğitmen)
Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, İşletme Bölümü’nde 1998 yılında tamamlamış olan Özlem Olgaç, profesyonel çalışma hayatına aynı yıl Egebank’ta Kurumsal Bankacılık- Management Trainee olarak başlamıştır. Kariyerine kurumsal ve ticari bankacılık çerçevesinde Oyakbank ve Denizbank’ta devam etmiş, Ticari Bankacılık Birim Müdürlüğü, Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Olgaç, 2016 yılından itibaren danışman ve eğitmen olarak çalışma hayatına devam etmektedir. ICF akreditasyonuna sahip temel ve ustalık koçluk eğitimlerini tamamlamış bir profesyonel koç olup aynı zamanda bir kız çocuğu annesidir. İstanbul Üniversitesi'nde işletme yönetimi üzerine yüksek lisans yapmaktadır.

MUTLU GÖNÜL

(Gelişim Danışmanı / Eğitmen)
Tekirdağ doğumlu olan Mutlu Gönül Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü tamamlayarak,1987 yılında Osmanlı Bankası Genel Müdürlük Kredi Kontrol Biriminde profesyonel iş hayatına başlamıştır. Görev aldığı bankalar sırasıyla Türk Ekonomi Bankası, Koçbank A.Ş., Koçbank A.Ş. ile Yapı Kredi Bankası birleşmesi sonrasında ise Yapı Kredi Bankasında Kadıköy Operasyon Bölge Müdürü olarak görev almıştır. Yapı Kredi Bankasından emekli olarak ayrılması sonrasında ise Abank A.Ş.’de Şubeler Operasyon Koordinasyon Biriminde yönetici olarak görev yapmıştır. Yapı Kredi Bölge Müdürlüğü ve Abank’taki çalışma sürecinde operasyon ekiplerinin eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, eğitim içeriklerinin oluşturulması konularında aktif görev almış ve aynı konularda eğitmen olarak görev yapmıştır. Evli ve 2 erkek çocuk annesidir. Profesyonel çalışma yaşantı sonrasında Tim Danışmanlık bünyesinde eğitmen olarak çalışmış, hizmetlerine 2019 itibarı ile KAME Danışmanlık bünyesinde devam etmektedir.

ÖZLEM UYSAL

(İş Geliştirme Direktörü / Eğitmen)
İstanbul doğumlu olan Özlem Uysal Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Eğitim Tasarımı ve Öğretim Bölümü’nde tamamlayarak, yine aynı okulda İnsan Kaynakları alanında yüksek lisans yapmıştır. Profesyonel çalışma hayatına, 1998 yılında Akbank A.Ş. Eğitim Bölümünde başlamış olup görevi esnasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. 11 yıl süren finans tecrübesini daha sonra telekomünikasyon sektörü ile birleştirip satış ve müşteri hizmetleri alanlarında derinleştirmiştir. Özellikle TTNET, ASSIST ve AVEA bayi kadroları ile çalışarak çeşitli projelerde görev almıştır. İnsan kaynakları alanında; eğitim, işe alım, assessment center kurma ve uygulama, performans değerlendirme, kariyer planlama, yetenekleri elde tutma ve İK süreçlerinin oluşturulması konularında proje yöneticiliği yapmıştır. En son Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nde Performans Geliştirme Müdürü olarak birçok Şube ve İştirak çalışanını yetiştirmiştir. Geliştirdiği eğitim tasarımları ile ödüller alan Özlem Uysal Assessment Center akreditasyonlu assessordur. 2019 Ağustos ayı itibarıyle KAME Danışmanlık da hizmet vermeye başlamıştır.

EBRU KARA

(Gelişim Danışmanı / Eğitmen)
İstanbul doğumlu olan Ebru Kara, Lisans eğitimini Fizik bölümünde tamamlayarak Eğitim Bilimleri alanında Yüksek Lisans yapmıştır.  Profesyonel çalışma hayatına 2000 yılında Turkcell Global-Bilgi şirketinde başlamıştır. Görev aldığı süre boyunca öncelikle Teknik Eğitim biriminin kuruluş ve yapılandırılmasında çalışmış, bu zaman içinde eğitmenlik başta olmak üzere eğitim yönetimine dair tüm alanlarda tecrube kazanmıştır. Deneyimlerini 2007 yılı itibariyle Arkas Holding Eğitim Bölümü’nde uygulama fırsatı bulan Kara, devam eden süreçte Yapı Kredi Bankacılık Akademisi bünyesinde kurumsal akademi süreçlerinde de görev alarak bir çok başarılı projeye imza atmıştır. 2013 yılında Alternatif Bank bünyesine Eğitim Bölümü Müdür Yardımcısı olarak katılarak, bölümün yeniden yapılandırma ve uluslararası ödül süreçlerinde aktif rol almıştır. Kariyerine Doğa Koleji Liderlik ve Gelişim Akademisi Müdürü olarak devam ederek kurum bünyesinde yapılandırılmış eğitim süreçleri tasarlamış ve liderlik ettiği projeler uluslararası alanda ödül kazanmıştır. 2018 yılı itibariyle danışman ve eğitmen olarak görevler almaya başlayan Kara, eğitim programları tasarlayıp kurumsal eğitimler vererek, şirketlerin ölçme ve değerlendirme süreçlerinde yer alarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

OKAY KIYGI

(Gelişim Danışmanı / Eğitmen)
1974 yılında İstanbul’da doğan Okay Kıygı, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. Koç Üniversitesi’nde 2 yıllık MBA programından mezun olduktan sonra, Koçbank Hazine departmanında bankacılık kariyerine başlamıştır. 2006 yılında Koçbank-Yapı Kredi birleşmesinden sonra Yapı Kredi Hazine’sinde görevine devam etmiştir. Bankacılık kariyeri sonrası danışman kimliği ile KAME Danışmanlık bünyesinde gelişim danışmanı ve eğitmen olarak iş yaşamına devam etmektedir. Türkiye’de sayılı CFA ünvanına sahip insanlardan birisi olan Okay Kıygı, Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde doktora programına devam etmektedir. Aynı üniversitede finans derslerinede girmektedir.

REMZİ SÜHA DEDE

(Gelişim Danışmanı / Eğitmen)
1964 Tosya doğumludur. 1984 yılında, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünde lisans eğitimini, 1986 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yönetim Bilimleri dalında da yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Askerlik görevinden sonra, 1988 yılında kazandığı sınav ile Akbank Teftiş Kurulu’nda Müfettiş Yardımcısı olarak meslek yaşantısına başlamıştır. Sırasıyla ve tamamı Akbank’ta olmak üzere; 1994 yılında Hazine Bölümü Muhasebe ve Kontrol Müdür Yardımcısı, 1996 yılında Birim Müdürü, 2005 yılında Hazine ve Sermaye Piyasaları Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır. 27 yılı aşan Bankacılık kariyerini 2015 yılında sonlandırarak emekliye ayrılmıştır. Bankada görev yaptığı yıllarda iç eğitmen olarak “muhasebe” konusunda ders vermiştir. Uzmanlık alanlarıyla ilgili mahkemelerde bilirkişilik yapmıştır. T. Bankalar Birliği bünyesinde “Finansal Risk Yönetiminde Türev Ürünler” konusunda ders vermektedir. 2019 Ekim ayından itibaren KAME Danışmanlık bünyesinde Gelişim Danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.